Holandë-Francë nuk jep fitues e as gola

Ka përfunduar pa gola ndeshja Holandë-Francë, në kuadër të Grupit D, e cila u zhvillua në Leipzig.

Të dyja ekipet shfaqën lojë të mirë dhe me disa raste shënimi, por asnjëra nuk e gjetën rrugën e golit.

Në fakt holandezët shënuan në pjesën e dytë, por goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Go to TOP