Hera e parë që ndodh në Evropian, 4 skuadra me pikë të barabarta

Grupi E i Euro 2024 është padyshim grupi më i ekuilibruar i turneut që po zhvillohet në tokën gjermane.

Belgjika, Sllovakia, Rumania dhe Ukraina kanë të gjitha nga 3 pikë pas përfundimit të 2 ndeshjeve të para të grupit dhe janë në garë për tu kualifikuar në turin tjetër të kompeticionit.

Diçka e tillë nuk kishte ndodhur kurrë më parë në historinë e një Kampionati Evropian.

Go to TOP