Gjendet një person i vdekur në Gjakovë

Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete dje në afërsi të shtëpisë së tij, në fshatin Sopot në Gjakovë.

Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e tij, ndërsa rasti në polici është hapur si “hetim i vdekjes”.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Njoftimi i plotë i policisë:

HETIM I VDEKJES /Fsh. Sopot, Gjakovë  23.10.2021 – 16:50. Është raportuar se trupi i viktimës mashkull kosovar është gjet afër shtëpisë së tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë policore dhe mjekët të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Go to TOP