(Foto) Ambasadorja Ziv: Synimi i vërtetë i Iranit është destabilizimi i rajonit

Përmes një komunikate për media, ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tammy Ziv, ka prezantuar në rrjetin social X se cili ishte qëllimi i sulmit iranian ndaj qyteteve izraelite me qindra armë të ndryshme me një përmbledhje të detajuar të sulmit.

“Operacioni i fundit ushtarak iranian kundër Izraelit tregoi qëllimin e tij të vërtetë për të destabilizuar rajonin dhe qëllimin keqdashës kundër Izraelit.
Bashkëngjitur është një përditësim operacional që përmbledh ngjarjet që ndodhën të shtunën mbrëma”, thuhet në deklaratë.

Go to TOP