Formacionet zyrtare, Real Madrid – Bayern Munich

Santiago Bernabeu” pret ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, mes Real Madridit dhe Bayern Munich.

Dy gjigantët evropianë e dinë tashmë që finalisti i parë është Borussia Dortmundin, që po pret kundërshtarin për finalen e madhe në Wembley që zhvillohet me 1 qershor.

Rezultati 2-2 në ndeshjen e parë na tregon se na pret një finale para finales dhe të dy skuadrat shihen si të barabarta në këtë pikë.

Carlo Ancelotti si zakonisht dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin zyrtar, ku në sulm luan me Jude Bellngham, Vinicius Junior dhe Rodrigon.

Thomas Thuchel ka vendosur për emra si Leroy Sane, Jamal Musiala, Serge Gnabry dhe Harry Kane.

Real Madrid: Lunin; Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy; Kroos, Tchouaméni, Valverde, Bellingham; Vinicius dhe Rodrygo.

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui; Pavlovic, Laimer; Sané, Musiala, Gnabry dhe Kane.

Go to TOP