SPORT

Dortmundi kryen detyrën ndaj Sportingut

Vetëm një gol është shënuar në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Sportingut të Lisbonës.

Skuadra gjermane arriti të arkëtojë pikë të plota në ndeshjen e raundit të dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Donyell Malen e zhbllokoi rezultatin (47’) pasi pranoi një top nga Jude Bellingham dhe e dërgoi topin në rrjetë.

(Foto: Twitter/Borussia Dortmund)

Skuadrat shkuan në pushim me epërsi të BVB, ndërsa në fraksionin e dytë nuk u shënuan gola të tjerë, ashtu që nikoqirët e fituan takimin.

Borussia Dortmundi ndan pozitën e parë në Grupin C me pikë të barabarta me Ajaxin, nga gjashtë, por skuadra holandeze ka golaverazh më të mirë. Sportingu nuk ka arkëtuar asnjë pikë pas dy ndeshjesh.