Dortmund-Real, formacionet zyrtare të finales së zjarrtë në Champions

Pas pak minutash nis finalja e madh e Ligës së Kampionëve.

Borussia Dortmund dhe Real Madrid do të përballen në finalen e zjarrtë që do të luhet në ‘Wembley’ të Londrës.

Madrilenët kërkojnë trofeun e 15-të të elitës së futbollit evropiane, derisa ‘milionerët’ e Gjermanisë synojnë të përmbysin historinë e cila flet në favor të ‘Los Blancos’.

Dueli mes skuadrës ‘merenguese’ dhe skuadrës gjermane, parashikohet të sjellë një ndeshje tejet dramatike pasi që të dy skuadrat synojnë trofeun e kësaj gare të madh evropiane.

Finalja mes Real Madridit dhe Borussia Dortmund nis në orën 21:00.

Formacionet zyrtare: 

Go to TOP