Çështja Beleri ‘krisi’ marrëdhëniet mes dy vendeve, Rama takim informal me homologun grek

Çështja e Fredi Belerit, kreut të zgjedhur të Bashkisë së Himarës i cili ndodhet në burg që prej 12 majit 2023, është kthyer në një pikë të nxehtë raporteve diplomatike shqiptare dhe atyre greke.

Por burime për News24, kanë bërë me dije se ka pasur një takim informal mes dy kryeministrave, atij të të Shqipërisë dhe të Greqisë, Ramës dhe Mitsotakis.

Në vijim pritet që të kemi një informacion më të zgjeruar në lidhje me diskutimet mes palëve dhe nëse në tryezë ka qenë pikërisht çështjen Beleri.

Go to TOP