Ancelotti: Ky është trofeu më i veçantë i karrierës

Trajneri Carlo Ancelotti e fitoi Ligën e Kampionëve për herën e pestë në karrierë, diçka që nuk e ka arritur askush më parë. 

“Kemi vuajtur, ka qenë ndeshje shumë e komplikuar. Dortmundi luajti ndeshje të madhe, por kjo është në ADN-në e Real Madridit. Një tjetër natë, një tjetër finale, një tjetër Kupë Evropiane për historinë e klubit tonë. Do ta ngre këtë trofe lartë sa më shumë që mundem. Është më i veçanti si trajner. Ëndrrat u bënë realitet dhe sot ka qenë një prej momenteve më të mira. Nuk dua të flas për të ardhmen. Jam shumë i lumtur që po vazhdojë të shkruajë historinë me Real Madridin”, theksoi Ancelotti.

Go to TOP