Amel Tuka osvojio šesto mjesto u finalu Olimpijskih igara

Najbolji atletičar kojeg trenutno naša zemlja ima, Amel Tuka, danas je trčao finalnu utrku Olimpijskih igara na 800 metara u Tokiju s ciljem da donese Bosni i Hercegovini prvu olimpijsku medalju u historiji.

Tuka je nakon dosta uzbudljive finalne utrke osvojio 6. mjesto sa vremenom 1:45.98.

Najbrži je bio Kenijac Emanuel Kipkurui Korir (Emmanuel) sa vremenom 1:45.06, na drugom mjestu je bio njegov sunarodnik Ferguson Ćerujot Rotić (Cheruiyot Rotich) koji je istrčao 1:45.23, a treće mjesto pripalo je Poljaku Patriku Dobeku (Patryk) koji je utrku završio sa vremenom 1:45.39.

Podsjetimo, Tuka je fantastično istrčao u polufinalu na 800 metara i zauzeo drugu poziciju u svojoj kvalifikacionoj grupi. Naš atletičar je tu utrku završio s vremenom 1:44.53 minute.