Ambasadorja e Izraelit Tamar Ziv uron festën e Krishtlindjes

Autor: Berzat Berzati

Shkëlqesia e Saj znj. Tamar Ziv, Ambasadore e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, në platformën “X” ua ka uruar festën e Krishtlindjes të gjithë atyre që festojnë sipas kalendarit Julian.

“Merry Christmas, Gëzuar Krishtlindjen, Srećan Božić, të gjithë miqve në Kosovë dhe në mbarë botën! Ju uroj juve dhe familjeve tuaja paqe, shëndet, lumturi e begati.”, ka shkruar në urimin e saj ambasadorja Ziv.

Go to TOP