Miftaraj: Ministarstvo i Tužilački savjet postupaju pogrešno

Isti tvrdi da Vlada nema pravo da javno kritikuje pravosudne institucije, a da Tužilački savjet ne bi trebao igrati ulogu idiota. Dodao je, međutim, da nema potrebe da se Vlada ili Ministarstvo distanciraju od izjave zamjenika ministra Blerima Salahu.

„Nažalost, imamo dvije strane medalje, gdje obje strane rade pogrešno. MP treba da shvati da po Ustavu, po zakonima, ministar, zamenik ministra treba da se distanciraju od izjava pred pravosudnim sistemom ili tužilačkom savjetu. Razumijemo da tužilački sistem ima sistematske probleme koji zahtijevaju hitnu intervenciju. NVO KLI je otkrio skandale i skandale u sektoru pravde, ali je misija civilnog društva da kritikuje i Vladu i druge institucije. Izvršna ili zakonodavna vlast nemaju pravo da javno kritikuju pravosudne institucije. Ovo nije doneo NVO KLI, ali ovo su međunarodne prakse koje je Kosovo preduzelo.

Tužilački savjet nema pravo da se igra idiota, da očekuje distanciranje od Vlade ili Ministarstva. Međutim, nema potrebe za distanciranjem ove izjave od Vlade ili Ministarstva jer ni ministar ni zamjenik ministra ne mogu sačuvati nezavisnost Tužilačkog savjeta”, izjavio je Miftaraj u “DESKU” KTV-a.

Go to TOP