Numri një përshëndetet nga Wimbledoni

Daniil Medvedev e ka eliminuar numrin një në botë, 3:2 në sete, në çerekfinale të Wimbledonit.

Në një meç që zgjati gati katër orë, rusi mundi italianin 6:7, 6:4, 7:6, 2:6 dhe 6:3.

Në gjysmëfinale ai do të ketë punë me fituesin e ndeshjes midis Carlos Alcarazit dhe Tommy Paulit.

Go to TOP