Të shtëna me armë në Kurbin, sherr për kandidatin e PD-së

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kurbin, ku u regjistruan të shtëna me armë zjarri.

Bëhet e ditur se gjatë një mbledhje në degën lokale të Partisë Demokratike në Kurbin ka pasur konflikt mes nënkryetarit të PD-së së Rithemelimit, Kastriot Marku dhe anëtarit Van Rica, 53 vjeç për kandidatët e primareve për kryetarë bashkie që do të zhvillohen më 6 dhjetor.

Në debat e sipër, mësohet se Rica ka qëlluar me armë zjarri në korridor dhe është larguar menjëherë nga ambientet e degës së subjektit politik.

Policia ka sekuestruar armën e zjarrit, ndërsa Rica akuzohet për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Kanosja” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Rica është shpallur në kërkim nga policia.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme. /Euronews Albania/

Go to TOP