Serbia e paguan 100 mijë dollarë në muaj, por ja sa e kishte paguar Hashim Thaçi!

Analisti politik, Dushan Janjiq, deklaroi të hënën se Serbia e paguan me nga 100 mijë dollarë në muaj ish-Emisarin Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

“Ne i paguajmë Grenellit 100 mijë dollarë në muaj, nuk e di pse, kur shefi i tij nuk është në pushtet”, tha Janiq, duke shtuar se “Serbia po lobon në një mënyrë të vjetër dhe joproduktive”.

E pas kësaj deklarate ka reaguar edhe ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai thotë se ish-presidenti Hashim Thaçi e ka paguar 200 mijë euro Grenellin.

Miftari në një reagim në facebook, shkruan se, Grenelli është përzënë nga Gjermania, ndërsa në Kosovë atë e solli Thaçi dhe e rrëzoi qeverinë Kurti për ta ndarë Kosovën.

Postimi i plotë:

Grenellit pagë mujore 100.000 Vuqiçi, 200.000 Hashimi kjo u pa edhe nga qorrat se Pronto Mafisë edhe bishti i tyre LDK-ja  paguante Grenellin edhe ma shumë se Serbia!

Për sy të zi nuk erdh nga Berlini, ku e përzanen Gjermanët, shkoj e solli Hashimi e Vuqiçi erdh në Kosovë e rrëzoi qeverinë e zgjedhur në zgjedhje demokratike vetëm për ta ndarë Kosovën!

Punë e ditur qysh moti se gjatë zgjedhjev në Amerikë vetëm në Kishat Ortodokse Serbe rrinte tanë kohën me serb, tani në Kosovë u ba bashk me pro-serbët si Hashim Thaqi, Isa Mustafa, Skënder Hyseni, Avdullah Hoti, Agim Veliun, Berat Buzhala…!

Go to TOP