Përfshihen nga zjarri shtatë hektarë tokë me pisha në Sylevicë të Podujevës

Roja i pyllit në fshatin Sylevicë të Podujevës ka njoftuar policinë për një zjarr që ka shpërthyer dje në një plantacion.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se plantacioni në fjalë ishte rreth 7 hektarësh me pisha- pronë shoqërore.

Njësitë e zjarrfikësve kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë lokalizuar zjarrin, rasti është nën hetime.

Go to TOP