Kosova.info

Klopp: Kam energji edhe për 10 vite si trajner i Liverpoolit

Pas ndeshjes së tij historike kundër Chelseat të shtunën, Jurgen Klopp bëri shaka se ai do të qëndronte me kënaqësi edhe për një dekadë tjetër si trajner i Liverpoolit.

Ndeshja e së shtunës në Ligën Premier përfundoi zymtë mes dy skuadrave që nuk performuan mirë, me ndeshjen e 1000-të të Klopp si trajner që përfundimisht përfundoi pa gola.

Duke folur me ekspertët pas ndeshjes – ku përfshihej Steven Gerrard, i cili pa dyshim do të jetë në sy për punën në Liverpool në të ardhmen e afërt – gjermani ofroi një shaka të fshehtë për motivimin e tij, përpara se ta shprehte atë në terma laik. “Motivimi im nuk është problem. Unë jam pak si Obelix-i, i cili ra në … ju i njihni Asterix-in dhe Obelix-in? Ah, ju nuk e dini, harroni atë…”.

“Unë kam mjaft energji edhe për 10 vjet nëse doni!”, ka thënë Klopp për BT Sport.

Nëse Klopp është serioz për të ardhmen e tij në Liverpool, skuadra e tij do të duhet të përmirësojë formën e tyre të tmerrshme kohët e fundit.

Ashtu si kundërshtarët e së shtunës, Chelsea, Reds kanë pësuar një fillim të tmerrshëm në sezonin 2022-23 , duke u renditur në vendin e tetë me vetëm 29 pikë nga 19 ndeshje dhe pa fitore në tre takimet e fundit.

Ata mund të zbresin në vendin e nëntë nëse Brentford shmang humbjen ndaj Leeds United sot (e diel).

escort mersin - izmir escort