Inzaghi, gati të firmos kontratën e re me Interin

Trajneri Simone Inzaghi duket së është i gatshëm të firmos kontratën e re me Interin.

Strategu italian me skuadrën ‘Nerazurre’ është afër titullit të kamionit në Serie A.

Zikaltërit nën drejtimin e Inzaghit, po shfaqin formë të lartë, edhe pse tashmë Interi është eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Inzaghi duke folur për mediet italiane, ka thënë se ndihet mirë tek Interi dhe së dëshiron ta drejtojë këtë skuadër edhe për disa sezone.

“Jam shumë i lumtur këtu, në fund të sezonit do të diskutojmë për kontratën time”, ka thënë Inzaghi.

“Nuk do të ketë probleme në bisedime për të vazhduar së bashku, jam i sigurt”, ka pohuar tekniku italian.

Go to TOP