Golden Eagle Ylli në finale të Ligës Unike

Golden Eagle Ylli është skuadra e parë finaliste e Final 8 Liga Unike.

Therandasit në gjysmëfinale kanë mundur Pejën me rezultat 91:62 (18:15, 20:20, 29:18, 24:9).
Përfundimi i çerekut të parë dhe i dytë ka treguar një barazim të ngushtë, por në të tretin, Ylli ka shfaqur një përparim të jashtëzakonshëm, duke siguruar fitoren. 

Te Ylli ka shkëlqyer veçanërisht Alonzo Verge Jr, duke realizuar 34 pikë, katër kërcime dhe tetë asistime. Në anën tjetër, për Pejën, Justin Davis ka treguar një performancë të jashtëzakonshme me 19 pikë dhe 11 kërcime.

Në finalen e së dielës Golden Eagle Ylli do të presë fituesin e ndeshjes mes Trepça dhe Sigal Prishtin.  Ndërkohë Peja do të luajë për vendin e tretë kundër humbësit të kësaj sfide.

Go to TOP