SPORT

Formacionet zyrtare: Liverpool – Chelsea

Dy klubet angleze, Liverpooli dhe Chelsea do të përballen në Superkupën e Evropës.

Liverpooli triumfoi në Ligën e Kampionëve, ndërsa Chelsea në atë të Ligës së Evropës, duke bërë që sonte të takohen në Stamboll nga ora 21:00.

Jurgen Klopp ka vendosur që të startojë me Sadio Mane dhe Mohamed Salah, duke e lënë në bankë Firminon.

Në anë tjetër Frank Lampard do të luajë në sulm me Pedro, Giroud dhe Pulisic.

Ndeshja pritet me kureshtje të madhe, pasi të dyja skuadrat vijnë nga rezultate të ndryshme në startin e Ligës së Evropës. /Telegrafi/


Liverpool: Adrian, Gomez, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Mane, Salah.

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson, Kovacic, Jorginho, Kante, Pedro, Pulisic, Giroud.

Leave a Reply

Your email address will not be published.