Bota

​Detaje të tmerrit në Berlin: Mësohet pse burri vrau familjen dhe veten

Një burrë vrau gruan dhe tre fëmijët e tij pas së cilës kreu vetëvrasje për shkak të një certifikate të rreme të vaksinimit dhe frikës se fëmijët e tij do t’i merreshin pasi të zbulohej falsifikimi i tij, tha një prokuror gjerman të martën.

Policia gjeti dy të rritur, rreth të 40-tave, dhe tre fëmijë, katër, tetë dhe dhjetë vjeç, të cilët u dorëzuan pas plagëve me armë zjarri në shtëpinë e familjes në Koenigs Wusterhausen në jug të Berlinit të shtunën.

Në mesazhin e lamtumirës të gjetur nga policia, burri ka deklaruar se ka falsifikuar një certifikatë vaksinimi për gruan e tij.

Punëdhënësi i saj e zbuloi, gjë që shkaktoi frikën e çiftit se ata do të arrestoheshin dhe se fëmijët e tyre do t’i merrnin, tha prokurori Gernot Bantleon për Reuters.

Oficerët e policisë u thirrën në shtëpi pasi dëshmitarët raportuan se kishin vërejtur trupa të pajetë në shtëpi, thanë policia dhe prokurorët të shtunën.

Policia gjeti të shtunën prindër dhe tre vajza të vdekura në një shtëpi në Senzig rreth 20 kilometra larg Berlinit. Prindërit ishin 40-vjeç dhe punonin si mësues.

Babai David R. (40), gruaja e tij Linda R. (40) dhe vajzat e moshës 10, tetë dhe katër vjeç kishin plagë me thikë dhe plagë me armë zjarri.

Fqinjët janë të shokuar pasi familja ishte shumë aktive në komunitet, fëmijët ishin të mrekullueshëm dhe askush nuk mund ta kuptojë se çfarë ndodhi”, thanë fqinjët më parë për Bild gjerman .

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort