SPORT

ZYRTARE/ Rrezikoi falimentimin, Barcelona dhe lojtarët arrijnë marrëveshjen për…

Barcelona ka arritur zyrtarisht marrëveshjen me lojtarët dhe stafin e tyre për përgjysmimin e pagave.

Kjo ishte për arsye se Barcelona rrezikonte seriozisht falimentimin si klub.

Me këto paga të shkurtuara katalanasit kursyen 122 milionë euro. Lajmin e uljes së pagave e ka zyrtarizuar vetë Barcelona me një komunikatë zyrtare.

PANORAMASPORT.AL