Kosova

Zemaj për zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut: Bashkë me Bordin Këshillëdhënës diskutuam për mënyrë e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor ne të dy komunat

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka bërë të ditur se zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut, do të jenë më ndryshe, se sa herëve të kaluara, shkaku i pandemisë, shkruan Kosova.info

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, Zemaj ka bërë të ditur se me kujdes i kanë shqyrtuar këto raste, ndërsa gjithçka është marr parasysh, për të qenë gati në ditën e votimit.

Ky është postimi i tij i plotë: