SPORT

Zanetti për mungesën e Icardit në Botëror: Ai meritonte një shans

Javier Zanetti mendon se Mauro Icardi duhet të ishte ftuar nga Përfaqësuesja e Argjentinës.

Por, legjenda e Interit është i bindur se sulmuesi zikaltër do të ketë një tjetër mundësi në të ardhmen.

“Tashmë e kam thënë dhe e përsëris: Mauro meritoi një shans për ata që ka bërë dhe po bën”, ka thënë Zanetti nga Rusia.

Mauro Icardi dhe Javier Zanetti duke festuar një nga golat e Interit në vitin 2014

“Do doja ta shikoja atë këtu në Rusi. Ai është  i ri dhe ka një të ardhme të madhe para tij. Ai do ketë një tjetër mundësi të jetë pjesë e Përfaqësueses së Argjentinës”.

“Sampaoli? Kjo skuadër ka lojtarë të mëdhenj, por i duhet kohë pasi kualifikimet ishin të vështira. Kishte një ndryshim trajneri dhe jo gjithçka mund të arrihet brenda natës”.A.SH/kosova.info

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.