SPORT

Ylli i Bayern kërkon 200,000£ në javë për ekipet e interesuara nga Premier Liga

Mesfushori i Bayern Munchen po kërkon një marrëveshje 200,000£ në javë mes interesit nga dyshja e Premier League, Liverpool dhe Manchester United.

Mesfushori i Bayern Munchen, Thiago Alcantara, synon të bëhet një nga lojtarët më të paguar në Premier League mes interesimit nga Man United dhe Liverpool.

Të Kuqtë e Jurgen Klopp aktualisht janë duke udhëhequr garën për të nënshkruar Thiago pasi u zbulua se Spanjolli nuk do të kthehet në Allianz Arena pavarësisht një viti që mbetet në kontratën e tij me kampionët e Bundesliga.

Sidoqoftë, Man United i Ole Gunnar Solskjaer ende po kërkon të rrëmbejë një lëvizje për Thiago nëse Liverpool nuk është i gatshëm të plotësojë çmimin e kërkuar të Bayernit prej 27 milion £ (30 milion €)./Kosova.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483