SPORT

Yjet tona me nderime për humbjen e Kobe Bryant

Humbja tragjike e Kobe Bryant ka nxitur reagime nga e gjithë bota për ta nderuar legjendën e basketbollit.

Fansa të shumtë janë mbledhur në vende të ndryshme për të bërë homazhe për ish-yllin e NBA-së, i cili vdiq së bashku me vajzën e tij dhe shtatë njerëz të tjerë, pas rrëzimit të helikopterit në Calabasas të Kalifornisë.

Yje të shumta nga bota e sportit, si edhe nga të gjitha sferat e jetës, kanë reaguar për publikimeve të ndryshme për të shprehur respekt dhe ngushëllime për Bryant, i cili humbi jetën në moshën 41 vjeçare.

Përjashtim nuk bëjnë as personalitetet e njohura të skenës dhe ekranit tonë, të cilët i kanë shfrytëzuar profilet e tyre në rrjetet sociale për ta kujtuar legjendën.

Disa prej tyre jua sjellim përmes postimeve të mëposhtme.

View this post on Instagram

Wow R.I.P #blackmamba ??

A post shared by Lumi B (@lumib) on

View this post on Instagram

?? #theblackmamba #8 #24

A post shared by ? ? ? ? ? ? (@dafina.zeqiri) on

View this post on Instagram

??????

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on