SPORT

Xherdan Shaqirin e kërkojnë në Spanjë, klubi i La Ligës ofron 30 milion euro

Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. 

Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka bërë që futbollisti me origjinë shqiptare të mendojë seriozisht largimin nga Premier League.

Për Shaqirin interesohet Sevilla, që në merkaton e kësaj vere synon të afrojë në skuadër lojtarë cilësorë, përfshirë edhe Ivan Rakitic. 

Liverpooli nga ana tjetër kërkon të përfitojë 30 milionë euro nga shitja e Shaqirit, shifër që Sevilla është e gatshme ta paguajë. 

Nëse transferohet në Spanjë, Shaqiri do të bëhej një nga futbollistët që kanë luajtur në 4 ligat më të forta në botë, Bundesliga, Serie A, Premier League dhe La Liga. 

Për Shaqirin interesohen dhe Galatasaray e Roma, por oferta e Sevillas është më konkrete dhe 28-vjeçari do të transferohet në Andaluzi.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.