SPORT

Xherdan Shaqiri pajtohet me Petkoviqin

Xherdan Shaqiri është pajtuar me trajnerin e Zvicrës, Vladimir Petkoviq, dhe do t’i rikthehet sërish kombëtares së Zvicrës, pas bojkotit që ia kishte bërë në ndeshjet e shtatorit.

Ylli kosovar i Liverpoolit, kishte shprehur paknaqësi me shirtin e kapitenit, të marrë nga Granit Xhaka.

U desh që trajneri Petkoviq dhe ndihmësi i tij të udhëtojnë drejt Londrës për të zgjidhur mosmarrëveshjet.

“Nuk u ndjeva i aftë të ndihmoja Kombëtaren në muajin shtator. Në konsultim me drejtuesit e Kombëtares hoqa dorë nga ftesa për t’u përqendruar tek klubi. Doja të kthehesha në nivelin maksimal për të mundur të ndihmojë shokët e kombëtares. Më duhej pushim”, ka deklaruar Shaqiri në deklaratën e publikuar nga Federata e Zvicrës, raporton Gazeta Olle.

Sidoqoftë, Xherdani do të mungojë edhe në ndeshjet e tetorit, këtë herë për shkak të lëndimit.

Në lidhje me rastin u deklaruar edhe Pierluigi Tami.

“Doja të kuptoja në një takim ballë për ballë se cili ishte këndvështrimi i tij. Ne kemi vendosur me Xherdanin, të mos zbulojmë detaje në lidhje me përmbajtjen. Shaqiri është pjesë e ekipit tonë. Jemi të lumtur që kemi mundësi të mbështetemi tek ai”, theksoi Tami.

Zvicra në tetor luan me Danimarkën dhe Irlandën.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//benoopto.com/4/3473483