SPORT

Xavi: Vendim i duhur për të shkarkuar Lopeteguin

   Ish-mesfushori i Spanjës, Xavi Hernandez këmbëngul se Federata bëri zgjedhjen e duhur për të shkarkuar      trajnerin, Julen Lopetegui, shkruan

“Unë besoj se Luis Rubiales bëri gjënë e duhur pasi po mendon për të mirën e Spanjës”, tha Xavi për gazetën “Marca”.

“Ekipi kombëtar duhet të jenë mbi çdo person dhe ndërsa ky nuk ishte vendimi i lehtë për tu marrë, por ishte e drejtë”

“Të gjithë lojtarët kanë kaluar situatë të ngjashme, por kjo nuk besoj se do t’i ndalojë të fitojnë Kupën e Botën”, përfundoi ai.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.