SPORT

Wenger tregon pse Hazard po vuan të gjejë formën te Real Madridi

Arsene Wenger beson se Eden Hazard është ‘tepër i rëndë’ dhe çështjet e peshës së tij janë arsyeja kryesore e formës së tij të dobët te Real Madrid.

Anësori belg u bashkua me gjigantët e La Ligës nga Chelsea në një marrëveshje me vlerë 100 milionë euro.

Sidoqoftë, Hazard ka pasur pak ndikim në skuadrën e tij të re, duke shënuar një gol në 10 paraqitje deri më sot, dhe ishte jashtë shkëlqimit pas het-trikut të 18-vjeçarit Rodrygo Goes në fitoren 6-0 të Realit ndaj Galatasaray të mërkurën.

”Ai nuk është tipi i djalit që duhet të jesh shumë i zgjuar për Realin, por unë nuk e njoh aq mirë sa ta vlerësojë atë”, i tha Wenger SPINTS në rolin e tij si një ekspert.

“Unë mendoj se kjo është më shumë për arsyet fizike. Ai u bë shumë i rëndë sipas atyre që lexojmë për çdo ditë”.

“Nëse doni të bëni një kal të humbë një garë, vendosni dy kilogramë në një kal prej 500 kg dhe është e mjaftueshme”, deklaroi francezi./lajmi


Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort