Kosova

VV: Qeveria Hoti po e çon vendin drejt katastrofës humanitare

Lëvizja Vetëvendosje thotë se Qeveria në krye me Avdullah Hotin, nuk po di ta menaxhojë pandeminë.

Në një postim në Facebook, VV-ja ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti për dështim në menaxhimin e pandemisë. Kjo vjen pas numrit të shtuar të të vdekurve e të të infektuarve në vend.

“Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohen në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”, thuhet ndër tjera në reagimin e tyre.

Deri tash në Kosovë është raportuar për 236 të vdekur nga COVID-19 dhe 8554 të infektuar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.