EKONOMI

Vuçiq vuan seriozisht nga skleroza, mohon marrëveshje për energji

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në punimet e Samitit “Bërdo-Brijoni”, ka mohuar se Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në fushën e energjetikës.

Vuçiq në këtë Samit ka folur kryesisht për Kosovën, por nuk ka harruar t’i thumboi edhe fqinjët gjerë si Malin e Zi dhe Kroacinë.

Duke folur për Kosovën, ai ka thënë se nuk i beson Hashim Thaçit dhe se Serbia nuk ka marrëveshje me Kosovën për Energjetikën, transmeton lajmi.net

Duket se Vuçiq ka harruar se jo marrëveshje tashme është nënshkruar nga dy palët, derisa implementimi i saj po bllokohet nga ana e Serbisë.