Kosova

Vuçiq: Qëndrimi i Kishës për Kosovën s`është zgjidhje

Aleksandër Vuçiq po mendon se qëndrimi për Kosovën i Kishës Ortodokse Serbe është jo real.

Presidenti serb në takimin e përbashkët me të deleguarin e kancelares Merkel, Gynter Krihbaum, para gazetarëve e komentoi deklaratën e Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë, ku tha se deklarata e tillë nuk është zgjidhje, transmeton lajmi.net

“ E kam lexuar deklaratën ose njoftimin disa herë. Pashë gjithçka dhe respektoja gjithçka, por nuk e pashë kudo që ishte zgjidhja. Nëse zgjidhja është të mohosh gjithçka, të jesh kundër çdo gjëje do të thotë që kemi një konflikt të ngrirë dhe të presim për kohë më të mira…”, ka thënë ai.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483