Kosova

Vuçiq i del në mbrojtje Brnabiqit: Ajo e kishte fjalën për Thaçin, Haradinajn e Veselin, jo për krejt shqiptarët

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u mundua ta arsyetoj deklaratën e kryeministres, Ana Brnabiq, e cila tha se shqiptarët janë të dalur nga mali.

Vuçiq tha se kryeministrja kur i tha këto fjalë kishte menduar për krerët e Kosovës, presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin, Kadri Veseli.

“Ajo nuk foli për të gjithë kombin, por vetëm për tre prej tyre”, u tha Vuçiq gazetarëve duke thënë se është shumë e çuditshme që Bashkimi Evropian e cilësoi si fyese deklaratën e Ana Brnabiq.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.