SPORT

Volejboll, java e dytë e superligës

Nesër dhe pasnesër luhen ndeshjet e javës së dytë të Superligës në të dy konkurrencat.

Në konkurrencën e femrave ndeshja kryesore do të luhet në Skenderaj në mes të nikoqirit dhe Dritës nga Gjilani, ndërsa në konkurrencën e meshkujve si ndeshje derbi e kësaj javë cilësohet ajo në mes të Prishtina Volley dhe Therandës. /Kosova.info/