SPORT

Vojvoda mposht Zenelin dhe Berishën

Sot është zhvilluar një ndeshje miqësore në mes të skuadres francez Reims dhe asaj belge Standard Liege.

E veçanta e kësaj ndeshje ishte se në dyja skuadrat ka pasur lojtarë shqiptar.

Por, fitorja i takoi Mërgim Vojvodës, i cili triumfoi ndaj Arbër Zenelit dhe Valon Berishës.

Golin e vetëm për belgët e shënoi Mehdi Cercela.

Vojvoda startojë që nga fillimi për Standardin.

Në anën tjetër Arbër Zeneli, luajti për 62 minuta në këtë takim.

Ndërkaq futbollisti tjetër i Kosovës, Valon Berisha, ende nuk dihet se a e ka realizuar debutimin e parë me fanellën e Reims.

Ndërkohë gjatë ditësh futbollistët kosovarë ishin tallur me njëri-tjetrin para ndeshjes.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.