SPORT

Vjen goli i parë në derbin, Lazio – Roma (Video)

Është duke u luajtur derbi i kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës.

Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzagi, ka gjetur rrugën e rrjetës, në minutën e 12-të të sfidës, me anë të Filipe Kaisedos.

Ishte një gol shumë i bukur nga ana ekuadorianit sepse kaloi portierin dhe shënoi në portë të zbrazët.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483