Kombëtare

Vjedhje e rёndё nё Prishtinё

Sipas raportit 24 orёsh tё Policisë sё Kosovёs, nё Prishtinё, ka ndodhur njё vjedhje  e rёndё –pёrcjell Kosova.info

“Me datën 06.02.2020, nën dyshimin se kishte kryer veprën penale vjedhje e rëndë, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, ku gjatë kontrollit në veturën në të cilën gjendej janë gjetur dhe janë sekuestruar pajisje dhe maska që dyshohet se ishin përdorur nga i dyshuari në kryerjen e veprave penale.”

Gjithnjë sipas raportit, pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./Kosova.info/