Show Biz

Vildane Zeneli: Jam shumë e lutmur që Zoti më ka falur një grua të pastër, bukuria është kalimtare

Modelja e njohur shqiptare, e cial jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vildane Zeneli, është kthyer këto ditë në Kosovë.

Ajo ka dhënë së fundmi një intervistë për emisionin “Prive”, ku ndër të tjerash ka folur edhe për jetën dhe karrierën e saj.

Gjersa është pyetur në një moment nga gazetari se kë zgjedh mes bukurisë dhe trurit, modelja prishtinase e bëri të qartë se zgjedh gjithmonë këtë të dytën.

“Unë do e zgjidhja mençurinë, e them me shumë sinqeritet edhe jam shumë e lumtur që Zoti më ka faolur një grua të pastër. Publiku nuk më njeh aq mirë sepse nuk flas shumë në Instagram, nuk shkoj shumë nëpër emisione, ama njerëzit që më njohin shumë mirë e dinë kush jamë unë dhe çfarë mendimeve kanë, mirëpo 100 për qind do e kisha zgjedhur mençurinë, sepse kur je e zagjuar bëhesh shumë më e mirë shumë më e bukur – mua më duket ashtu. Kur e ki trurin e mirë, kur e ki zemrën e mirë, këto gjëra të bëjnë më të bukur, se bukuria vjen e shkon”, ka thënë Vildane Zeneli.

Tutje, ajo ka shtuar se vazhdon të mbetet beqare dhe se ende nuk e ka gjetur mashkullin e jetës dhe nuk e ka menduar fustanin e nusërisë.

Vildania u shpreh se është më shumë e fokusuar në biznes, pasi pandemia COVID-19 e la pak anash në angazhimet si modele.