SPORT

Video/ Uzuni vazhdon me gola në Ligën e Kampionëve

GLASGOW, SCOTLAND – AUGUST 26: Myrto Uzuni of Ferencvaros battles for possession with Greg Taylor and Kristoffer Ajer of Celtic during the UEFA Champions League: Second Qualifying Round match between Celtic and Ferencvaros at Celtic Park on August 26, 2020 in Glasgow, Scotland. (Photo by Mark Runnacles/Getty Images)

Myrto Uzuni ka shënuar një tjetër gol për Ferencvaros në Ligën e Kampionëve.

Futbollisti kuqezi gjeti rrjetën në minutën e 52-të, duke çuar shifrat 0-2 në favor të Ferencvarosti kundër Molde.

Pas një aksioni të bukur të Ferencvaros, Myrto Uzuni kërcen më lart se mbrojtësi kundërshtar dhe me një gjuajtje të bukur me kokë, mposht portierin vendas.

Gjithsesi, edhe pse Molde e pa veten në disavantazh të dyfishtë, nuk u demoralizua, por për 10 minuta (55’ 65’) barazuan rezultatin në 2-2.

Ndeshja në fund u mbyll 3-3. Pas një do të zhvillohet ndeshja kthyese, pasi që UEFA ka marr vendim që ndeshjet play-off të zhvillohen me dy ndeshje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.