SPORT

VIDEO/ Uzuni i kualifikoi në Champions, shihni festën e tifozëve të Ferencvarosh

Skuadra e Ferencvaroshit, arriti një kualifikim madhështor në shtëpi ndaj Dinamos së Zagrebit me rezultatin 2-1. Goli i futbollistit të Kombëtares, Myrto Uzuni, rezultoi vendimtar, ndërkohë që hungarezët e shohin veten vetëm 1 hap larg grupeve të Champions-it, pasi janë kualifikuar për në fazën “play-off”.

Një numër i konsiderueshëm tifozësh ishim mbledhur jashtë stadiumit duke injoruar Koronavirusin, teksa menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, kanë festuar si të çmendur këtë kualifikim historik. Për më tepër shikoni festën e skuadrës së Ferencvaroshit dhe tifozëve, pas përfundimit të ndeshjes:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483