Kuriozitet

VIDEO/ Të shpëtosh për një fije, serfistët nuk u besuan syve nga ajo çka panë nën këmbët e tyre në ujë

Shërbimi i shpëtimit të detit në Afrikën e Jugut ka nxitur notarët dhe serfistët të tregohen të kujdesshëm, pasi rrezikohen nga sulmi i peshkaqenit të bardhë, pamjet e njërit prej të cilit, të kapura me dron u publikuan dhe ishin mahnitëse.

Incidenti u regjistrua përgjatë vijës bregdetare të Kepit Jugor dhe Kepit të Pashkëve, sipas një deklarate nga “Sea Rescue” Afrika e Jugut (NSRI).

Këto ujëra, jashtë qytetit të Cape Town, njihen si disa nga vendet më të mira në botë për të zbuluar grabitqarët, por hulumtimet tregojnë se numrat e peshkaqenëve kanë rënë ndjeshëm.

Videoja e publikuar në internet tregon afrimin e peshkaqenit pranë një grupi serfistësh dhe pamjet janë filmuar me dron nga djali i njërit prej tyre, të cilët u ndihmuan dhe nga rojet e plazhit dhe nga dallgët, që i dhanë një shtysë për të dalë në breg.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.