SPORT

VIDEO/ Sulmuesi i Ath. Bilbaos merr ‘zvarrë’ Gerard Piquen

Ende nuk është zhbllokuar ndeshja çerekfinale në Kupën e Mbretit ndërmjet Ath Bilbao dhe Barcelonës.

Ishte minuta e 72’ kur, Inaki Williams, ishte i papërmbajtshëm për vendasit duke na sjellë në skenë një moment komik.

Sulmuesi lë pas me sprint Gerard Piquen i cili në moment dorëzimi kapet pas fanellës së Williams.

Pavarësisht kësaj, 25-vjeçari vazhdonte me këmbëngulje aksionin duke e tërhequr zvarrë mbrojtësin spanjoll.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.