Show Biz

VIDEO/ Sergio tregon për herë të parë si e refuzoi Era Istrefin

Serxhio Lushku i njohur në muzikë si Sergio është një nga këngëtarët më të dashur dhe të klikuar shqiptar. 25-vjeçari i talentuar ka qenë i ftuar në emisionin “Glamour Zone”. Ai ka treguar për herë të parë se para disa vitesh ka refuzuar këngëtaren e njohur Era Istrefin.

Nuk ka të bëjë me një lidhje romantike, por me një bashkëpunim që ishte planifikuar kohë më parë. Këngëtari shpjegon që gjatë asaj kohe, Era nuk ishte aq e famshme sa sot, ndaj dhe e refuzoi.

“Është refuzuar si bashkëpunim nga unë sepse plani i këngëve të mia duheshe se s’bën të publikoheshin solo. Jo se unë pata diçka që Erës nuk i përshtateshe këngës, aspak Era i përshtatet shumë shumë perfekt, por thjesht plani i këngëve të mia ishte ndryshe dhe për momentin e refuzova. Ka qenë viti diku 2013-2014. Unë e përgëzoj shumë Erën për suksesin që ka arritur”, është shprehur Sergio.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.