Kosova

VIDEO/ Parku i Gërmisë “vërshohet” nga qytetarët

Pas konfirmimit të rasteve të para të koronavirusit në Kosovë, Qeveria morri vendim për pezullimin e mësimit dhe të linjave ajrore dhe tokësore mbylljen e të gjitha lokaleve, në përjashtim barantoret dhe dyqanet ushqimore, për të luftuar përhapjen e Covid-19.

Kështu, qytetarët u vetë-izoluan e bënë apele të shumta për përkujdes më të shtuar gjatë kësaj kohe.

Në këtë ditë vikendi, qytetarë të shumtë u mblodhën në Parkun e Gërmisë.

Indeksonline ka siguruar pamje nga aty, ku shihen vetura të shumta.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.