Pa kategori

VIDEO/ Momenti i vetëm kur dy Ronaldot takohen në fushë

Ndajnë të njëtin mbiemër dhe janë dy nga më të mëdhenjtë në historinë e futbollit, por Luis Nazaro De Lima Ronaldo dhe Cristiano Ronaldo ndanë fushën e blertë vetëm në një rast.

Bëhët fjalë për një ndeshje bamirësie të oganizuar nga Luis Figo. Të dy ishin në ekipe të kundërta gjatë kësaj sfide. 

Ndeshja u zhvillua në Portugali para 25 mijë tifozëve dhe kishte për qëllim mbledhjen e paravepër fondacionin e Luis Figos.

Ronaldo “Fenomeni” ishte në të njëjtën skuadër Figon, ekip që u menaxhua nga Sër Bobi Robson. 

Braziliani ishte fitues i asaj ndeshjeje, duke shënuar dy herë në fitoren 2-1 të skuadrës së tij.