SHËNDETËSIA

VIDEO/ Kur do dalim nga karantina? A kanë gisht ‘të fortët’ e botës? Shpjegimi brilant i mjekut

Pas javësh të tëra karantine, izolimi, ankthi dhe frike nga Coronavirusi, pyetja që bën e gjithë bota sot është: kur do mbarojë kjo gjendje?

Edhe pse numrat në mbarë botën vetëm shtohen, pesimizmi nuk duhet të na mposhtë dhe për këtë gjë mendon edhe mjeku Kastriot Boriçi.

Përmes një video të publikuar në rrjetet sociale, mjeku në fjalë mundohet të qartësojë sado pak situatën globale dhe arsyet pse bota mbërriti në pikë.

Por në fund të videos, Boriçi ka edhe një mesazh të fortë për të dhënë. Sipas tij, bota nuk do të mbetet në duart e së keqes, ndërsa shumë shpejt do ti rikthehemi normalitetit.

KUR DO DALIM NGA KARANTINA?! (Pyetja qe na mundon ) 

Te dashur Miq! Ju uroj shendet ne familjet tuaja. Do tju marr pak kohe me kete video por do tju kerkoj ta ndiqni, 
Jam perpjekur te shpjegoj se kur ne do mundim te dalim mga karantina, dhe tju ve edhe juve ne dieni te disa gjerave, 
Kete video jam perpjekur ta bej me kujdes qe mos te marr Report nga Facebook, dhe te qendroje sa me gjate, 
Linket perkatese po i jap ne koment, Kohe keni boll, Ditet me diell dhe shetitjet buze detit jane shume afer,  Bota nuk do ngeli ne dore te “te keqes” 
Ju perqafoj”, shkruan mbi videon sqaruese mjeku.

Mos e humbisni videon e mëposhtme:

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483