Bota

VIDEO/ Kërcet dajaku! Policia rreh qytetarët që shkelin karantinën

India po shtrëngon shumë masat anti-Koronavirus duke mbajtur të izoluar pothuajse të gjithë vendin, që ka një popullsi prej rreth 1,4 miliard banorësh.

Por edhe nëse ka ndonjë që mendon ta shkelë atë, pasojat janë të rënda.

Siç shihet në videon e mëposhtme, policia nuk toleron aspak duke ushtruar dhunë mbi qytetarët që injorojnë karantinën.

Deri tani, India numëron 874 raste dhe 20 viktima si pasojë e COVID-19.

Ndoshta është pikërisht dhuna dhe frika e qytetarëve për të shkelur rregullat ajo që po frenon vdekjet e shumta në shtetin gjigand. /A.R, Syri.net

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.