VIDEO

Video/ Grushte mes pleqve për një vend parkimi, një 66 vjeçar i plagosur

Një 68 vjeçar u dënua me 9 muaj burg dhe 2500 paund gjobë pasi goditi me grushte fqinjin e tij pas një debati për një vend parkimi.

Zënka ndodhi në 1 korrik 2019, teksa Anthony John, 68 vjeç po lante makinën.

Pranë tij kaloi një 66 vjeçar me qenin e tij, e pasi shkëmbyen fjalë, ata filluan të grindeshin.

66 vjeçari u rrëzua në tokë pas grushteve të John ku pësoi dhe frakturë në legen.

Ai u dërgua në spital ku kaloi 16 ditë i shtruar.

Në seancën gjyqësore të zhvilluar ditën e djeshme, Anthony John pranoi akuzat dhe është i gatshëm të paguajë për dëmet ndaj 66 vjeçarit.