OPINION

VETERANËT DHE INVALIDET E UÇK -SË PO NA IKIN ÇDO DITË !

Shkruan: Erald SELCA
A nuk ju vjen turp ju pseudoanalistë dhe një pjesë e popullit që gjithë ditën e lume merrni për goje veteranët e UÇK -së të cilët rropaten me jetën me varfërin ekstreme me sëmundjet e rënda dhe nuk ka ditë që nuk vdes ndonjë veteran ose invalid i UÇK -së jo nga mosha se ne brezi i ri ishim në luftë po nga jeta mërzia traumat mosintegrimi etj .

A vallë ne jemi e “keqja ” ,që gjithë jetën ja kushtuam lirisë çlirimit dhe bashkimit kombëtar por qarqeve shqipfolese kuzhinave të Beogradit ju pengojm ne edhe frymë pse marrim .

Politikë di vet dhe shkrimet e mia nuk janë karakterit politikes ditore ose fushates se mua palla për politik ditore nuk me ha krejt e di si ka mundur të jetë me mirë etj etj po boll mo më përgojuat kategorin më atdhetare më veteflijuse o ju indiferentë që keni menduar se lirin na sjellë lejleku ose vjen e gatshme !!!

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483